YÜciTA Web Sitesine Git
İrfan Önal
İrfan Önal
ionalktb@gmail.com

Kültür ve Turizm Bakanlığına 1995 yılında Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı ve Müfettiş, Telif Hakları Genel Müdür Yardımcılığı, Tanıtma Genel Müdür Yardımcılığı, Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Tanıtma Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünden 1994 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans çalışmalarını Ankara Üniversitesi’nde Sosyal Çevre Bilimleri dalında, yönetim bilimi çalışmalarını DeMontfort Üniversitesi, UK’de yaptıktan sonra özellikle turizm iletişimi, destinasyon tanıtımı, destinasyon yönetimi, kültür endüstrisi, yaratıcı ekonomiler ve kültür yönetimi alanında ulusal ve uluslararası pek çok çalışmanın içinde yönetici veya katılımcı olarak yer aldı.
Halen Başmüfettiş olarak Kültür ve Turizm Bakanlığında görevini sürdürmekte olup çalışma alanları ile ilgili yazılarını https://irfanonal.blogspot.com/ blog adresinde yayınlamakta ve design management alanında faaliyet gösteren bir düşünce kuruluşunun da kurucuları arasında yer almaktadır.