YÜciTA Web Sitesine Git
Cumhur Akbulut
Cumhur Akbulut

Dünya tarihine iz bırakan, anlamlı ve çok özel günlerden biri olan Cumhuriyetimizin ilan edildiği 29 Ekim Tarihinde dünyaya geldi.
Etrafındaki kişilerce “anlayışlı, paylaşımcı, çözüm bulan, duyurucu, mesafeli, dikkatli, dinleyen, ciddi, kuralcı, inatçı, kibar, sabırlı, yöneten, beyefendi.” olarak tanınan Cumhur Akbulut’un yükseleni akrep ve akrep burcunun tüm özelliklerini taşıyor. Evli ve iki çocuk babası.
Müziğin, hayatının önemli bir bölümünde yer almasıyla birlikte lambalı radyolara takılarak dinlediği babasının taş plak koleksiyonunda başlayan müzik dinleme zevkini daha sonra kasetçalar ve CD‘ler ile bir adım ileri taşıyıp dinletmeye başladı, bir süre DJ ‘lik yaptı. Şimdi ise kaliteli müziğin her türünü özellikle plaktan dinlemeyi ve biriktirmeyi seviyor.
Profesyonel hayatta ulusal ve uluslararası rekabette sürdürülebilir başarı için fark yaratan, katma değer üreten toplum olmamız gerekliliğine inanmış ve bu uğurda çalışmaya gönül veren bir birey olarak 16 yıldır hizmet verdiği Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları (marka, patent, endüstriyel tasarım, coğrafi işaretler, telif hakları, entegre devre topografyası) alanında katma değerli hizmet sunan “Adres Patent” firmasında Genel Müdür olarak görev yapmakta. .